Prístavba Obchodnej akadémie v Prievidzi

V roku 1996november 2000 sa začala stavaťjún 2001 prístavba našej školy, ktorá mala vyriešiť problémy s hygienicky nevyhovujúcimi odbornými učebňami a nedostatkom vyučovacích priestorov. Jej ukončenie sa viackrát odložilo. V novembri 2000 bola hotová hrubá stavba. Investorom stavby bol Krajský úrad v Trenčíne, neskôr po zmene zriaďovateľa Trenčiansky samosprávny kraj. Stavbu realizovala firma Priemstav stavebná, a. s. Nováky. V júni 2001 sa dokončovalo omietnutie stavby.

Od septembra 2002  jeaugust 2002 prístavba školy v predčasnom užívaní, zriadili a zariadili sme v nej kmeňové učebne pre štyri triedy, učebne informatiky a ďalšie učebne,v ktorých sa vyučujú odborné i všeobecnovzdelávacie predmety.

Prístavba prepája hlavnú budovu s budovou školskej jedálne a jazykových učební.

V suteréne je posilňovňa, skladové priestory a priestory školníka,garáže... Na prvom nadzemnom podlaží je učebňa bankovníctva, kancelária výchovného poradcu, klubovňaa knižnica. Celé druhé poschodie je vyhradené pre učebne informatiky a administratívy a korešpondencie, kanceláriu správcu výpočtového strediska, nachádza sa tam aj kancelária účtovníčky. Na treťom poschodí sa nachádzajú kmeňové učebne pre štyri triedy a ďalšie dve odborné učebne. Učebne sú zariadené moderným nábytkom.

Dňa 26. novembra 2002 sa uskutočnilo oficiálne a slávnostné prevzatie stavby. Pozvanie prijali: predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Štefan Štefanec a ďalší vzácni hostia, tiež všetci bývalí riaditelia Obchodnej akadémie v Prievidzi a jej predchodkýň - Hospodárskej školy a strednej ekonomickej školy - riaditelia Fukar, Lehotský, Tínes, Kulich, Melišková.
Prístavba stála nemálo prostriedkov štátneho rozpočtu a sme presvedčení že sa nám vďaka nej podarí dosahovať stále lepšie výchovno-vzdelávacie výsledky, v spolupráci s našimi žiakmi, rodičmi žiakov, predstaviteľmi štátnej správy a samosprávnych orgánov, ako aj ďalšími fyzickými a právnickými osobami z prievidzského regiónu.