Projekt Otvorená škola - infovek

Členovia projektového tímu Infovek - otvorená škola ďakujú všetkým zúčastneným občanom a tým čo podporili našu aktivitu. Internetové víkendy v škole, ktoré organizovala Obchodná akadémia v Prievidzi sa konali počas troch víkendov v novembri a decembri končiaceho sa roka 2003.
Aj vďaka vám sme mohli šíriť digitálnu osvetu, zvýšiť vzdelanosť a úroveň zručností širokej verejnosti mesta Prievidza a okolia v používaní moderných informačných a komunikačných technológií. Počas deviatich víkendových dní sme otvorili tri učebne s výpočtovou technikou a internetom pre záujemcov z radov žiakov základných a stredných škôl, študentov vysokých škôl, učiteľov, zamestnaných i nezamestnaných občanov, dôchodcov...
Takmer 150 záujemcov absolvovalo dvojhodinové školenia pre začiatočníkov v používaní počítačov a internetu, ďalších 400 spoluobčanov využilo možnosť bezplatného surfovania na internete, každý priemerne po dve hodiny. Ďakujeme za medializáciu a úspešný priebeh projektu.

Ďakujeme organizácii infovek, Trenčianskemu samosprávnemu kraju, mestu Prievidza, kolektívu Obchodnej akadémie v Prievidzi, ZRPŠ pri OA v Prievidzi, Rade školy, Klubu vzdelávania Ekonóm, Domu kultúry, Hornonitrianskemu osvetovému stredisku, AVT televízii, Beta rádiu, firme Contact - Ing. Peter Wurst a ďalším, ktorí nám pomohli realizovať projektový zámer.

Veríme že už v blízkej budúcnosti budeme aj spolu s vami pokračovať v poskytovaní takýchto a podobných vzdelávacích verejnoprospešných služieb širokej verejnosti v záujme ďalšieho otvárania sa školy verejnosti, zvyšovania konkurencieschopnosti, informovanosti a vzdelanosti mládeže i dospelých.

Plagát vo formáte pdf

Obchodná akadémia v Prievidzi v rámci projektu získala v októbri 2003 finančnú podporu od Ministerstva školstva Slovenskej republiky pre svoj projektový zámer "Internetové víkendy v škole".

Cieľom podobných aktivít je podpora informačnej spoločnosti, rozvoj digitálnej a informačnej gramotnosti, sprístupnenie učební s počítačmi a internetom pre rodičov žiakov, spoluobčanov, zamestnancov štátnej a verejnej správy, verejnej služby i pracovníkov súkromných firiem.

Pozývame širokú verejnosť počas troch víkendov v novembri a decembri roka 2003 na bezplatné prednášky, školenia, prezentácie možností ako aj voľný prístup k službám internetu.