Maturity 2008

Maturity: 19. - 23. máj 2008 - niekoľko snímok z priebehu ústnych maturitných skúšok
Výsledky písomnej formy internej časti a výsledky externej časti a výsledky praktickej časti odbornej zložky oznámili triedni učitelia žiakom v piatok 9. mája 2008. Výsledky externej časti a písomnej formy internej časti máme vyhodnotené - výsledky za školu. Výsledky školy v porovnaní s krajmi a SR uvádzame v tomto súbore.
Ústne maturitné skúšky:
Pretože všetci naši žiaci 4. ABCD a 2. P úspešne ukončili posledný ročník štúdia, tak sa ústnych maturitných skúšok 2008 na našej škole zúčastní 150 maturantov, v ôsmich  predmetových maturitných komisiách bude skúšať 27 pedagógov, počas piatich dní vyhodnotia 420 ústnych skúšok, pričom každá skúška trvá 15 - 30 minút. Vo vestibule školy na nástenke a elektronicky tu, na našej stránke v Adobe pdf formáte si môžete pozrieť:
Maturanti - dôkladne si prečítajte Pokyny ku EČ (externej časti) a PFIČ (písomnej forme internej časti) pre žiakov

Na nástenke vo vestibule nájdete zoznamy maturantov - ale aj pod nasledujúcimi dokumentmi môžete zistiť v akom čase a v ktorej učebni budete maturovať:
11. 3. 2008 utorok - EČ a PFIČ slov. jazyk a literatúra (obe úrovne)
12. 3. 2008 streda - EČ a PFIČ  anglický jazyk (obe úrovne)
13. 3. 2008 štvrtok - EČ a PFIČ nemecký jazyk (obe úrovne)
14. 3. 2008 piatok - EČ matematika (B úroveň)

Maturita zo španielskeho jazyka bude 27. marca 2008 elektronickou - online formou, na Gymnáziu V. B. Nedožerského v Prievidzi. Viac o tejto maturite na www adrese: www.maturita-online.sk

Informácia pre maturantov - kódy, dátumy, časy, učebne...

Naša školská kapela venuje všetkým maturantom tento text:

Maturity

Maturitná skúška je dôležitá,
viac ako cena za kýbeľ žita.
Svedomito sa na ňu pripravte,
škaredé slová nevravte.
Nebojte sa riskovať,
nikto vám nebude pyskovať.
Maturita nie je vôbec ťažká,
spýtajte sa Milana Kňažka.

Aj keď v noci nezaspíte,
na nič iné nemyslite.
Keď ich potom spravíte,
skazenú náladu si opravíte.
Nebojte!

Možno vás rozbolí hlava,
po vytiahnutí Hviezdoslava.
Ničoho sa ale nebojte,
v kútiku duše sa radujte.
Napriek značnej tréme,
kľudne vzdorujte téme.
Držíme vám palce,
buďte silní ako valce!

Veď keby boli veľmi ťažké, tak by sme tu neboli... hm?
Nebojte sa prosím maturít.

www.djcherryman.tym.sk

Aktuálne dokumenty na stránkach Štátneho pedagogického ústavu
Legislatíva: Vyhláška č. 390 Vyhláška č. 510 Príloha vyhlášky č. 510 neplatí Vyhláška č. 379 Vyhláška č. 482
Cieľové požiadavky na vedomosti a zručnosti maturantov: (zdroj: Štátny pedagogický ústav http://www.statpedu.sk )