Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť

Naša škola má veľmi dobré výsledky v praktických programoch podporovaných Junior Achievement Slovensko. V rámci programu Aplikovaná ekonómia pod vedením Ing. Jána Halenára aj tento - desiaty rok získali naši študenti ocenenie na veľtrhu v Bratislave - 1. miesto za najlepší manažérsky tím.
V oblastnej súťaži v počítačovej simulácii trhu Team SAP 2004 získal 13. mája 2004 náš tím študentskej spoločnosti Eden10 pekné 2. miesto.
Ľubica Čičmancová zo študentskej spoločnosti Eden10 získala 17. mája 2004 diplom za účasť v súťaži Horúca téma roka 2004 na tému "Je rozdiel medzi etikou mladého človeka a etikou dospelých?"

Veľmi nás tešia aj úspechy v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý na našej škole poskytujeme prvý rok. Krúžok žiakov 2. B, vedený p. Stanislavom Malegom, získal významné úspechy v súťaži jednotlivcov - Môj nápad pre región i v súťaži tímov - Vitajte v našom regióne. Súťaž jednotlivcov sa konala 4. mája 2004 v Banskej Bystrici, v hoteli Lux a Andrea Wallner získala 1. miesto v hodnotení odbornou porotou a 1. miesto v hodnotení študentskou porotou, Jana Peniašková získala 2. miesto v hodnotení odbornou porotou. Súťaž tímov sa konala 5. mája 2004 v Dome kultúry SKC, Banská Bystrica a náš tím získal 1. miesto v hodnotení odbornou porotou. Blahoželáme!
Pozrite si výsledkovú listinu a fotografie zo súťaže

Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť poskytuje mladým ľuďom na Slovensku nadštandardné ekonomické vzdelávanie prostredníctvom praktických programov.

Prepojenie s podnikateľským sektorom a profesionálny prístup dáva študentom príležitosť eticky sa rozhodovať a orientovať v ekonomike voľného trhu ešte pred zapojením do pracovného procesu.

Programy podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Sú financované významnými spoločnosťami zo súkromného sektora a z grantov medzinárodných a slovenských nadácií.