Projekt Infovek – Otvorená škola na Obchodnej akadémii v Prievidzi

Kvalitné, prístupné a bezplatné počítačové školenia a ponuka voľného využívania služieb internetu v októbri a novembri 2005

(Kontaktné údaje: adresa: F. Madvu 2, Prievidza, mail: oskola@oaprievidza.sk , telef. 046/5438118, web: www.oaprievidza.sk)

V mesiacoch október a november 2005 vďaka úspešnému projektu otvorená škola – infovek môžeme ponúknuť pre občanov Prievidze a blízkeho regiónu kvalitné, prístupné  a bezplatné  vzdelávacie aktivity, ktorých ciele sú:

q       ponúknuť lokálnej komunite lepšie možnosti celoživotného vzdelávania v IKT

q       zvýšiť zručnosti učiteľov v oblasti používania kancelárskych aplikácií

q       zvýšiť úroveň IKT zručností pre zamestnancov a pre sociálne znevýhodnené skupiny

Aktivity v rámci projektu Otvorená škola – infovek 2005:

Internetové víkendy 2005:

vždy v piatok od 15.00 – 18.00 hod, v sobotu od 14.00 – 17.00, v nedeľu od 14.00 – 17.00 hod

14. – 16. 10. 2005

21. – 23. 10. 2005

4. –   6. 11. 2005

25. – 27. 11. 2005

Otvorenie troch odborných učební OA Prievidza pre záujemcov počas štyroch víkendov. Umožníme obyvateľom bezplatný prístup na internet v troch odborných učebniach OA Prievidza. Učebne budú sprístupnené každý deň cez víkend na 3 - 4 hodiny. Pozývame všetkých občanov mesta Prievidza a okolia .

Kurzy pokročilej práce s dokumentmi, tabuľkami a prezentáciami

Uskutočníme dva kurzy práce s Wordom, dva kurzy práce s Excelom, dva kurzy práce s prezentáciami pre učiteľov ZŠ a SŠ prievidzského regiónu ako  nekomerčné vzdelávacie aktivity pre tých, ktorí sa chcú stať odborníkmi v práci s aplikáciami spoločnosti Microsoft

Základy IKT pre zamestnancov s nedostatočnými zručnosťami

Umožníme dvom skupinám zamestnancov s nedostatočnými zručnosťami oboznámenie sa so základmi práce s počítačmi. Toto základné školenie v používaní IKT bude mať rozsah 20 hodín. Bude prebiehať počas troch týždňov  cez popoludnia. Jeho cieľom je umožniť vzdelávanie v oblasti práce s PC , sprístupnenie výpočtovej techniky, oboznámenie s možnosťami využitia IKT v praxi.Obchodná akadémia v Prievidzi okrem svojej základnej výchovno-vzdelávacej funkcie pre absolventov základných škôl a absolventov stredných škôl s maturitou poskytuje  v mimovyučovacom čase aj ďalšie verejnoprospešné služby pre svojich žiakov, ich rodičov, učiteľov a iných zamestnancov škôl prievidzského regiónu.

Na škole pracuje prvé školiace centrum infoveku v Prievidzi, ktoré má už vyše 130 absolventov – väčšinou učiteľov základných škôl z Prievidze. Ďalší učitelia poznajú obchodnú akadémiu v Prievidzi ako detašované pracovisko Metodicko-pedagogického centra v Trenčíne. V najbližšom čase začne svoju činnosť na OA v Prievidzi  počítačová akadémia - Microsoft IT Academy.

Škola ponúka aj pre širokú verejnosť možnosti používania informačných a komunikačných technológií - napríklad koncom roka 2003 to boli známe internetové víkendy. Ďalšie aktivity organizuje v spolupráci s rodičovským združením pri OA v Prievidzi a Klubom vzdelávania Ekonóm.