Študentská spoločnosť EUROIN

Úspechy:

Študentská spoločnosť EUROIN získala na Veľtrhu študentských spoločností 2001 v Nitre 20. apríla 1. miesto v regionálnej súťaži Najlepšia študentská spoločnosť v kategórii "Marketingová prezentácia študentskej spoločnosti"
Silvia Láslopová bola ocenená ako najlepšia študentka Aplikovanej ekonómie v celoslovenskej súťaži v školskom roku 2000/2001

Charakteristika spoločnosti:
Študentská spoločnosť Euroin vznikla 1. septembra 2000 v rámci programu Aplikovaná ekonómia s podporou Baťa Junior Achievement, ktorý sa u nás vyučuje ako voliteľný predmet v 3. ročníku pod vedením pána profesora Ing. Jána Halenára. Chcela by nadviazať na úspechy predchádzajúcich spoločností Junco, Appec, Teenco, Ecoshine, Goldex, Suvenex.

Spoločnosť tvorí 15 členov - žiakov a vyučujúci. Prezidentom spoločnosti je Silvia Láslopová, ktorá bola zvolená v tajnom hlasovaní 6. 9. 2000. Ďalej boli menovaní štyria viceprezidenti: Martin Majer (marketing), Dana Juhásová (financie), Lukáš Ďuračka (výroba), Andrea Klasová (personalistika).

Významné dokumenty spoločnosti: zmluva o združení, kompletne vypracované stanovy, podnikateľský, finančný a výrobný plán, žiadosti o uzatvorenie pracovnéhp pomeru + profesný životopis.

Plán činnosti:

1. Hlavná činnosť: vzdelávanie, simulovanie podnikateľského prostredia akciovej spoločnosti
  2. Okrem toho: výroba výrobkov a ich predaj
Výroba
Čo ?
Šatky, klobúčiky, peňaženky a taštičky
Ako ?
Každý člen spoločnosti vyrába vlastnoručne - vytvárajú sa dcérske spoločnosti
Pre koho ?
Našimi zákazníkmi sú profesori, študenti, široká verejnosť
Predaj: v priestoroch školy, vo vestibule

Doteraz sme uskutočnili predaj akcií našej spoločnosti (16. 10. 2000), 72 akcií v nominálnej hodnote 100.- Sk, z toho 14 vlastným zamestnancom firmy, 58 externým akcionárom. Spolupracujeme so zahraničným partnerom - Obchodní akademie, s. r. o. v Havířove, Tajovského 2, Havířov - Podlesí Česká republika 2, Havířov - Podlesí Česká republika webpark-0.1 file signature µ š&߀Ý:text/html; charset=windows-1250=