#miesto_oblast_1#

Študijný pobyt v Anglicku

Dvanás študentov Obchodnej akadémie a Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi sa v uplynulých dňoch (6. - 12. mája 2000) vrátilo zo študijného pobytu v Anglicku.
V prímorskom meste Hastings boli ubytovaní v rodinách, navštevovali rýchlokurz angličtiny na Embassy CES, po jeho skončení získali certifikáty. Okrem vzdelávania mali dostatok priestoru na spoznávanie blízkeho okolia mesta.
Navštívili Dover castle, v blízkosti ktorého sa nachádzajú tunely, slúžiace počas druhej svetovej vojny veliacemu štábu anglického vojska a námorníctva. Páčil sa im krážovský palác v Brightone, katedrála v Canterbury, Bodiam castle a katedrála v Battle. Posledný deň pobytu v Anglicku venovali naši študenti prehliadke Londýna - najskôr ro bol Big Ben a Houses of Parliament a nakoniec známe múzeum voskových figurín Maddame Toussands.
Študentov oboch prievidzských škôl mrzí, že študijný pobyt nemohlo absolvova viac ich spolužiakov. Dôvod bol prozaický - nedostatok financií. A žiaž, neuspeli ani u sponzorov. Azda nabudúce, veď znalos cudzieho jazyka v dnešnej dobe by už mala by samozrejmosou.
Manuela Micháliková Micháliková webpark-0.1 file signature ľ š&Ý:text/html; charset=windows-1250E