Ďakujeme za Váš záujem poukázať 2% zo zaplatenej dane z príjmu pre rodičovské združenie na našej škole

Podľa § 50 a 52 ods. 26 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov môžu fyzické a právnické osoby poukázať dve percentá zo zaplatenej dane z príjmu za kalendárny rok  poukázať na verejnoprospešný účel. Časové lehoty:

Prijímateľ 2% podielu zaplatenej dane: Rodičovské združenie pri Obchodnej akadémii v Prievidzi

Rodičovské združenie pri Obchodnej akadémii v Prievidzi je  zaregistrované Notárskou komorou v SR v centrálnom zozname prijímateľov. Poukázaním podielu zaplatenej dane môžete podporiť našu školu a aktivity zamerané na rozvoj výchovy a vzdelávania našich žiakov.
Prispejte aj Vy tento rok na účet rodičovského združenia pri Obchodnej akadémii v Prievidzi a uveďte nasledovné údaje vo svojom daňovom priznaní (tu je návod), resp. vo Vyhlásení o poukázaní podielu zaplatenej dane. Ďakujeme.

Obchodné meno alebo názov: Rodičovské združenie pri Obchodnej akadémii v Prievidzi
Sídlo: Madvu 2, 971 01 Prievidza
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo organizácie (IČO/SID): 17319617/2742

Novela zákona o dani z príjmu priniesla určité zmeny v legislatíve - napríklad:

Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej
a) 100 Sk, ak daňovníkom je fyzická osoba,
b) 250 Sk pre jedného prijímateľa, ak daňovníkom je právnická osoba.

Podiel zaplatenej dane možno prijímateľovi a použiť len na účely, ktoré sú predmetom
jeho činnosti, ak predmetom jeho činnosti sú
a) ochrana a podpora zdravia; prevencia, liečba, resocializácia drogovo závislých v oblasti
zdravotníctva a sociálnych služieb,
b) podpora športu detí, mládeže a občanov zdravotne  postihnutých,
c) poskytovanie sociálnej pomoci,
d) zachovanie kultúrnych hodnôt.
Na adrese www.rozhodni.sk sa môžete dozvedieť viac o poukazovaní 2 % zaplatenej dane z príjmu

V roku 2004 darcovia podporili našu školu celkovou sumou 23 671,- korún. Ďakujeme!
V roku 2005 darcovia podporili našu školu sumou vyše 43 000,- korún. Ďakujeme!
V roku 2006 darcovia podporili našu školu sumou 51 995,- korún. Ďakujeme!
V roku 2007 darcovia podporili našu školu sumou 74 775,- korún. Ďakujeme!